Pedicure

Pedicure

Brak troski o ręce i stopy widać jak na dłoni. Ich wygląd świadczy o kulturze i higienie osobistej człowieka. Są naszą wizytówką, jednym z najbardziej widocznych atrybutów urody i wymagają szczególnej pielęgnacji – dlatego w salonie Magik, tak duży nacisk kładziemy na ich prawidłową pielęgnację.
PEDICURE – jest to wyjątkowo przyjemny i komfortowy zabieg!
W indywidualnym samodzielnym gabinecie, spełniającym najwyższe wymogi unijne: własny autoklaw, myjka ultradźwiękowa, osobne pomieszczenie do sterylizacji narzędzi i osobne pakiety narzędzi kosmetycznych, przygotowane dla każdego klienta – to gwarancja zabiegu na najwyższym poziomie!
Pedicure specjalistyczny-podologiczny
Zadbane stopy nie tylko ładnie wyglądają i przyciągają wzrok, ale są najlepszym wizerunkiem naszego zdrowia.
Pedicure specjalistyczny-podologiczny to połączenie pedicure klasycznego z jednoczesnym usunięciem zmian skórnych, które powstały w wyniku chorób, na skutek deformacji kostnych, czy innych czynników zewnętrznych jak np. zbyt ciasne obuwie.
Najnowocześniejszym sprzętem i specjalistycznymi preparatami firmy GEHWOL jesteśmy w stanie zapobiec infekcjom stóp oraz ulżyć w wielu problemach z jakimi borykają się nasi klienci.
JAKO GABINET POWSZECHNEGO PROGRAMU „ZDROWE NOGI” oferujemy Państwu bezbolesne i sterylne leczenie:
 • stopy cukrzycowej,
 • wrastających i zrogowaciałych paznokci (KLAMRY VHO)
 • nagniotków (odcisków)
 • modzeli
 • twardych i pękających, zrogowaciałych pięt
 • pocących się stóp
 • bolących, zmęczonych stóp, ciężkich i zmęczonych nóg
 • pocących się stóp i nieprzyjemnego ich zapachu
 • grzybicy stóp
 • zimnych stóp
 • kruchych i łamliwych paznokci
 • profesjonalne doradztwo i diagnozowanie
Wszystko co najlepsze dla Państwa stóp tylko w Magiku.
Od 2008 roku posiadamy licencję Firmy Miralex GEHWOL na zakładanie klamer drutowych VHO na wrastające paznokcie. Pomogliśmy przez te lata setkom klientów, którzy po przekroczeniu progu naszego salonu zapomnieli o swoich problemach ze stopami i obecnie cieszą się zdrowymi, zadbanymi stopami. Rzesze zadowolonych klientek i klientów polecają nas dalej, za co serdecznie dziękujemy.
Najczęstsze problemy, z jakimi uporasz się przy naszej pomocy to:
ODCISKI
– to miejsca nadmiernie zrogowaciałego naskórka, które jest reakcją na stały ucisk i tarcie. Często jest wyraźnie odgraniczony i ma twardy trzpień, który wrasta w miękkie tkanki. Zdarza się, że trzpień powoduje ból i dociera nawet do okostnej. Tak zaawansowany odcisk może utrudniać chodzenie i powoduje duży dyskomfort i ból podczas chodzenia.
W MAGIKU stosujemy specjalistyczne urządzenia, nowoczesne frezy, które minimalizują niebezpieczeństwo skaleczenia. Jest to skuteczna i sprawdzona metoda usuwania odcisków. Systematyczne wizyty w gabinecie podologicznym MAGIK, zapobiegają tworzeniu się bolesnych odcisków.
MODZELE
– to również miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Zwykle jest wyraźnie odgraniczony jednak nie ma twardego trzpienia. Powierzchnia modzela ma żółtawy kolor i i często jest większa niż w przypadku odcisków. Szybko i bezpiecznie, bezboleśnie ścieramy powierzchnię modzeli – zrogowaciały naskórek nie jest ścinany tylko ścierany, dzięki czemu modzel nie odnowi się zbyt szybko.
WRASTAJĄCE  I WKRĘCAJĄCE PAZNOKCIE
Problem wrastających paznokci mamy, gdy podczas wzrostu paznokcie zakrzywiają się w dół lub podwijają, wbijając się w tkankę miękką, która je otacza. Towarzyszy temu często stan zapalny wału paznokciowego z wydzieliną ropną, ziarnina tzw. „dzikie mięso”. Uszkodzenie delikatnej tkanki miękkiej spowodowane jest bardzo silnym bólem przy wszelkim ucisku. Pacjenci mający problem z wrastającymi paznokciami, często utykają i nawet przestają chodzić.
Wrastające paznokcie u stóp pojawiają się niestety stosunkowo często. Dolegliwość spowodowana jest przez sprzyjające warunki anatomiczne, nieprawidłowe obcinanie paznokci, ich nadmiernie krótkie przycinanie, obcinanie „na okrągło”, a zwłaszcza głębokie, okrągłe „podcinanie”. Aby temu zapobiec należy obcinać paznokcie na prosto, nadając im kształt łopatki, a ostre brzegi delikatnie wygładzać pilnikiem.
Wkręcające się paznokcie zwane rurkowatymi, jedno lub dwustronnie zagłębiają się w tkankę miękką. W przeciwieństwie jednak do paznokci wrastających, nie towarzyszy temu stan zapalny.
Jeszcze do niedawna jedynym sposobem leczenia (niestety nadal powszechnie praktykowanym) było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Samo zerwanie paznokcia jest jednak jedynie sposobem na krótkotrwałą ulgę dla pacjenta, gdyż nowy paznokieć wyrasta „starym torem” i cały problem zaczyna się od nowa.
 
Współczesna medycyna przychodzi na szczęście z pomocą i  obecnie w zdecydowanej większości przypadków wrastającego paznokcia radzi sobie bez skalpela w o wiele mniej radykalny sposób.
Nowe techniki polegają na zakładaniu różnego rodzaju klamr, których działanie polega na długotrwałym odginaniu paznokcia ku górze (klamra zakładana jest na okres kilku miesięcy). W ten sposób paznokieć odzyskuje właściwy kształt i kierunek wzrostu.
W porównaniu z metodami chirurgicznymi klamry stosowane w gabinecie MAGIK mają wiele zalet:
 • zabieg jest nieinwazyjny,
 • klamra nie przeszkadza na co dzień,
 • zakładanie klamry jest mało bolesne (znieczulenie nie jest stosowane)
 • można je zakładać nawet przy ostrych stanach zapalnych
 • nie prowadzą do powikłań
 • brak dolegliwości po zabiegowych
 • uzyskuje się bardzo dobre, długotrwałe efekty lecznicze.
 • klamra zrasta się razem z paznokciem.
Gabinet Magik jest Gabinetem programu ZDROWE NOGI i zapewnia bezbolesną, skuteczną metodę leczenia wrastających paznokci. Posiadamy licencję firmy MIRALEX GEHWOL na klamry VHO.
STOPA CUKRZYCOWA –
Stopa cukrzycowa to zespół zmian chorobowych, takich np. jak infekcja, zapalenie, owrzodzenie czy degradacja głębokich tkanek. Mogą temu towarzyszyć zaburzenia neurologiczne lub choroby naczyń obwodowych kończyn dolnych.
Stopa cukrzycowa jest jednym z najgroźniejszych z powikłań cukrzycy.
Cukrzyca nieleczona może powodować nieodwracalne deformacje lub przyczynić się do deformacji lub martwicy stopy i nawet do amputacji.
Syndrom tzw. stopy cukrzycowej objawia się towarzyszącym cukrzycy uszkodzeniem nerwów. Pacjent nie czuje zmieniającej się temp, skaleczenia, tarcia, ucisku czy bólu. Towarzyszące uszkodzenie naczyń krwionośnych, prowadzi do zaburzeń ukrwienia kończyn dolnych. Dodatkowym ryzykiem u diabetyków i nie tylko są deformacje zachodzące w stopach podczas naszego życia. Zmiany w szkielecie stopy prowadzą często do wadliwego ustawienia kości. Dodatkowo nadwaga, nieodpowiednie obuwie, praca stojąca powodują zmiany w obciążeniu punktów na stopie, co potem daje konsekwencje przeciążeń miejsc na to nieprzygotowanych. 
Podolog w trakcie pierwszej wizyty ocenia stan zdrowia pacjenta na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz ustala wpływ choroby na stan stóp.
Diabetycy powinni regularnie odwiedzać gabinet podologiczny, aby zapobiegać ryzyku infekcji i ich konsekwencji w obrębie stóp.
REKONSTRUKCJA PAZNOKCI
Bardzo często zdarza się, że paznokcie u stóp ulegają trwałemu uszkodzeniu (lub uszkodzeniu czasowemu – odnowa paznokcia trwa ok. pół roku).
W MAGIKU proponujemy rekonstrukcję płytki paznokciowej czyli odtworzenie płytki uszkodzonego paznokcia, która może być wykonana metodą Fiberglasslub Nagelmasse lub żelem UV. Pedicurzystka decyduje, która z tych metod będzie zastosowana.
Jeśli uszkodzenie płytki paznokciowej nie jest trwałe to pod zrekonstruowaną warstwą będzie odrastał zdrowy paznokieć.
Pani Anna Tokarczyk, kosmetolog i profesjonalnie przeszkolona pedicurzystka, z wieloletnim doświadczeniem, która ukończyła najbardziej prestiżowe szkolenia w Polsce, profesjonalnym sprzętem wykonuje profesjonalnie pedicure specjalistyczny i koryguje wrastające paznokcie, w różnym stadium problemu. 
Państwa stopy są naprawdę w dobrych rękach!
Ulżyj swoim stopom!
W MAGIKU Pani Ania doradzi Państwu jak dbać o stopy, jakie stosować kosmetyki i opatrunki ochronne (poduszeczki, plastry). Warto zakupić także właściwe kosmetyki do pielęgnacji stóp, których szeroką ofertę posiadamy w salonie.
Zapraszamy
Anna Tokarczyk pedicure specjalistyczny

Anzhela Smyk pedicure specjalistyczny

Agnieszka Gawron pedicure kosmetyczny

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Śmiało, napisz do nas! :)

Wysyłanie

© magik.pila.pl 2016

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?